Adriana Shrill
full_bloodbound.jpg

Postava z dobrodružství Ropná plošina.

Adriana pochází z oblasti severně za Pouští z města Spring Valley. Vyrůstala spolu se dvěma sourozenci na předměstí a dobře poznala život uliček sousedících s ovocnými zahradami. Její dětství nebylo nijak výjimečné do doby, než do jejich čtvrti utekl zraněný vlkodlak, kterému byl v patách Lovec. Na ulice padl strach a trvalo několik dní, než ho Lovec našel. Během nich se ale Adriana dozvěděla mnoho pravd o okolním světě. Viděla toho vlkodlaka, jeho částečnou proměnu a zuřivost. Viděla také jeho boj s Lovcem. A styděla se za svůj strach, za to, že se něčemu takovému nemůže postavit, že smrt je velmi blízko.
Častěji si hrála s chlapci a běžně se snažila zjistit, jak fungují stroje kolem ní. Viděla v tom příležitost, jak svoji lidskou slabost překonat s pomocí techniky. A dostala se do nejedné rvačky.
Jednou při jejích pokusech zranil jejího bratra elektrický proud. Nebylo to příliš vážné, ale Adriana dostala pořádný výprask.
Do ulic vjelo několik obrněných transportérů. Jejich posádka začala nábor mezi lidmi do ozbrojených sil. Adriana vycítila příležitost, jak rodičům ukázat, že k něčemu je, a přihlásila se.
Příští léta pro ni byla velice těžká. Protože sebou ale nikdy nenechala zametat a protože měla skutečný talent na techniku, vydobyla si respekt. Po základním výcviku byla převelena (po pravdě si trochu oddychla) a dál se věnovala elektronice a inženýrství. S touto profesí se často dostávala do akcí a pomáhala v zázemí. Časem si získala reputaci člověka, který si ví rady v každé situaci.
Po výcviku jí jeden kamarád ukázal tetování. Adrianu to zaujalo a rozhodla se ozdobit i svoje tělo. Její nadání pro manuální činnosti se nakonec stala velmi žádaným mistrem tatooingu, což jí přinášelo vedlejší zisky.
V armádě ale měla také své nepřátele. Kvůli své povaze se čas od času dostala do konfliktů a do několika kárných řízení. To jí zabránilo v hodnostním postupu. Uvědomovala si čím dál víc, že tenhle způsob života jí nevyhovuje. Ano, měla i jednoho přítele, ale vyklubel se z něj parchant, který se při vycházkách zahazoval s jinými. Ručně mu vysvětlila, co si o něm myslí; začali se nesnášet.
Poslední akcí byl výjezd do Pouště za smečkou beastdogů, kteří večer předtím napadli jednu samotu. Rutinní práce, jakých v několika posledních letech byla celá řádka. Pronásledovali je dost hluboko do pustin, když se jim porouchal jeden transportér. Adriana odhalila sabotáž, ale než ji stačila opravit, po obzoru se přiblížilo stádo devilrayů. Nečekaný odklon od jejich obvyklé trasy a zmatek, který následoval, skupinu rozdělil. Adriana se ocitla zraněná a sama, když spadla noc. Beastdogové byli blízko a ona neměla při ruce nic, čím by je mohla účinně odrazit. Nalezla rozbitý transportér a uvnitř přečkala do rána. To, co nakonec po okolí nalezla, co zbylo z jejích přátel po návštěvě beastdogů a devilrayů, raději ani nepopisovat.
Z této mise se vrátila živá sama, rozhodnutá, že s armádou skončí. Nevěděla, kdo tu sabotáž způsobil, ale kvůli tomu zemřeli další čtyři lidé a ona už neměla motivace, které ji k práci původně vedly. Poté, co se zotavila, se rozloučila s rodinou s tím, že potřebuje na čas oddych, a odjela.
Několik roků se toulala a živila se tím, co uměla nejlépe: opravami a tetováním. Nenávidí Poušť s tím, co je v ní. Ocitla se až na jejím druhém okraji. Nutnost a její kvalifikace nakonec vedly k tomu, že se rozhodla zapojit do obrany v pevnůstkách: nebyla to armáda jako spíše dobrovolná vycvičená síla s mnohem volnějšími pravidly a pestřejší náplní. Adriana si tu připadala jako člověk, který s tím, co umí, vede aspoň trochu normální život. A ačkoli si to nepřiznává, chyběla jí akce.
Nemá ráda divokou zvěř a někdy se kvůli tomu pohádá s Garlandem. Jedinou výjimkou jsou netopýři, kteří ji z nějakého důvodu fascinují. Jim věnovala značnou část tetování, které má na sobě. Také soupeří s Keirem o post nejlepšího mechanika, ale dobře ví, že lépe se o sebe dokáže postarat ona.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License