Calandr postavy

Ryan

Khaelas Thyr - jeden ze zástupců rasy Tiste Liosan. Nositel Světla a řádu, vždy připraven pomoci bližnímu. V poslední době se ale jeho chování mění ze dne na den. Může za to snad Renela, která je mu neustále v patách? Nebo se od něj odvrátilo Světlo? Kdo ví…

Newman

race_argonian.jpg

Konrád Hrdina - Argonian. Ještěřího lidu na Calandru už moc není. Pochází z jižních svobodných republik, kde se rozkládají rozsáhlé mokřady. Jak se dostal do Halabu je záhadou. Opovrhuje Cirrodilem. Je to snad ze strachu? Nebo ho k tomuto jednání vedou jiné či snad osobní cíle?

Darien

twilight_by_artastrophe.jpg

Nahu - Cirrodilka. Je členem legendárního oddílu Paličů mostů. Jejich heslo je: "První tam, poslední zpět!" Odměřená, chladná, nebezpečná. Takto by se dala charakterizovat. vynikající voják. Však se taky stala kaprálem. Jak se ale bude nadále snášet s Konrádem? A jak se zachová vůči Khaelasovi? Vše odhalí jen čas…


CP
stručný přehle postav více či méně důležitých pro hru:

Renela:
Dcera Chromého boha a Forkrul Assail (ženy z jedné ze starších ras). Dříve se snažila o své místo v Panteonu, ale jelikož není přímo bohem, byla odmítnuta, Nejvíc proti však stojí její otec Chromý bůh. Proto ho nenávidí a snaží se ho nějak (jakkoli) zprovodit ze světa. Také usiluje o stvoření svého vlastního světa, kde by byla ona tím Jediným. Ovládá Chodbu písku (Sarasel). Chce tuto chodbu otevřít a vypustit veškeré démony a zlo v ní ukryté vypustit do Calandru. Sama ale ví, že by nezvládla uskutečnit tak veliký rituál bez pomoci. Proto se snaží najít bájnou otataralovou zbroj Vrema. Legendárního hrdiny, který stál u zrodu Imassů. Jedné ze starších ras. Vzhledem k povaze její chodby se rozhodla pro otevření portálu ve svaté poušti Raraku.

Kalam Méchar:
Člen kasty Stínů (jednotky asassínů, kteří odpadli od Spárů). Je v odboji proti Laseen, vůdkyni Spárů. Všeobecně se věří, že by on mohl být ascendentem. Byl zajat Renelou a posléze zabit Konrádem.

Whiskeyjack:
Seržant legendární jednotky Paličů mostů. Další člen utajenéh odboje proti Laseen. Dá se říct, že je jeho hlavou.

Dujek Jednorukký:
Vrchní pěst cirrodilské 9. armády, která obléhá Halab.

Caladan Chmur:
Avatar Ohnice na Calandru. Již dlouhá léta putuje světem a přikládá ruku k dílu kde může. Vlédnou vysokou léčivou magií, tak zvanou Denul. Lidé ho popusují jako mohutného muže s plnovousem, zakutého v plátové zbroji a s obrovským válečným kladivem na zádech.

Velkej:
Obrovský Katran, kterého Konrád s Khaelasem potkali v Darůdžhistánu. Jeden z jejich společníků při doprovázení karavany jako do Halabu.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License