Garland Lars
denzel.jpg

Postava je z dobrodružství Ropná plošina.

Garlandovi je 35 let a skoro celý život prožil na tomto okraji Pouště. Narodil se jako jeden ze tří dětí, dospělosti se dožil sám. Vyrůstal na farmě v oblasti, kde nebezpečí od zvířat a jiných bestií hrozilo neustále.
S otcem se staral o farmu a také společně se sourozenci pomáhali s lovem beastdogů, kteří se tudy často potulovali. Otec měl mezi ostatními farmáři pověst tvrdého chlapa, který málokdy zve návštěvy, ale platil za férového. Když se karavany s plodinami vydávaly do města, jezdil s nimi jako ochranka, později se přidal i Garland.
Jeho dva sourozenci a matka zemřeli na nemoc, která se jednou rozšířila a nikdo nevěděl odkud. Připomínalo to mor a léky pomáhaly jen sporadicky. Zemřela tehdy asi třetina obyvatelstva. Garlandův otec se z toho nikdy nevzpamatoval a propadl alkoholu. Jedné noci se pak vydal pryč a už se nevrátil.
Garland, poznamenaný nemocí, se vydal otce hledat, ale neúspěšně. Sám pak farmu už nedokázal spravovat a nakonec ji prodal. S tím, co uměl, se pak nechal nějakou dobu najímat na práce nebo ochranu, až nakonec skončil v organizované domobraně. Získal zde uspořádanější vojenský výcvik.
V mezilidských vtazích neměl mnoho štěstí kvůli vzhledu a opatrnosti. Více přilnul ke zvířatům, s jejichž chovem měl už nějaké zkušenosti. Také znalost země a místních podmínek vedly k tomu, že se rozhodl vystudovat zoologii a geografii na škole v Priestownu. Jako veterinář se pak staral o zvířata, která nalezl; dnes má hroznýše Slashe a pouštního tura Mocha.
Při svém krátkém pobytu v zalesněných oblastech na východě se dostal do potyčky s pašeráky a skončilo to přestřelkou. Jeho zraněného zajali a několik dní drželi. Když se Garland poté ukázal, byli jeho věznitelé mrtví. Nikdy se nezmínil o tom, co se dělo, ale nikdo nepochyboval o jeho podílu na jejich smrti. Když se vyléčil, vrátil se zpátky na západ, od té doby má ale někdy zlé spaní.
Usadil se v blízkosti pouště a často do ní vyjížděl. Možná vzpomínky na ztraceného otce a nikdy neztracená naděje na jeho vypátrání. Sám si vytvářel mapu země, která se před ním táhla donekonečna v záplavách žlutavých zrnek. Několikrát přemýšlel, že by ji celou přešel, ale dokázal odhadnout své síly. Podle něj samotného je pod pískem ukryté město, možná ve velkém kráteru, ve zvětralých jeskyních obrovských hangárů vynořujících se z pouštní roviny žijí devilrayové a jeho občasné nálezy předmětů ho přesvědčují o zašlé slávě tohoto světa.
Nechal se převelet do hraniční pevnůstky a získal zde trochu klidu. Společně s ostatními hlídá cestu pro kolony a blízkou ropnou věž na jezeře Caralin. Pomáhá místním lidem se zvířaty a jeho meteorologické znalosti dokáží předvídat písečné bouře, které tudy každoročně procházejí.
Dodnes tajně doufá, že jeho otec někde žije. Na návrat domů ale dosud nenašel odvahu. Spíše než do lidské společnosti spěchá ke zvířatům.
Jeho výška mu způsobuje bolesti zad, za ta léta si vypěstoval návyk na morfium. Jeho přátelé z pevnůstky o jeho zdravotních potížích vědí, celý rozsah ale zná jen lékařka Myra.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License