Kim

V době, kdy Milton nalezl AMEE, jsme věděli, že AMEE není sama, že existuje více strojů podobné technologie. Sama AMEE měla v paměti sedm jiných. Milton dokázal z poškozených disků získat několikero vědomí. Jedno rozpoznal jako Amarantheadu, umělou inteligenci zkopírovanou tvůrcem AMEE do její struktury. Milton strávil několik týdnů pečlivým přepisováním jejího kódu tak, aby nepoškodil osobnost, ale zahladil vzpomínky a nebezpečné upírské sekvence. Nemůžeme si být jistí, že se nám to podařilo dobře.

Milton o tom nikomu neřekl, mluvil jen se mnou (nic jiného mu nezbývalo, protože mezi námi vznikla taková mimoslovní komunikace, že bylo obtížné rozlišit mé a jeho myšlenky). Izolované programové sekvence jsme společně analyzovali, když byl čas. Zjistili jsme, že pokud existuje osud a upíři na něj mají vliv, tak je Hand of God takovou pokusnou laboratoří. Je děsivé si představit sebe jako krysu chycenou v bludišti postaveném nějakým zvráceným vědcem. V databázi AMEE existovala řada záznamů, které byly tak blízko našim vlastním myšlenkám, že jsme se začali strachovat o to, že je někdo přímo čte.
Podle informací AMEE má dojít v roce 12136 ke zničení života na celé planetě. Podrobnosti chybí, ale jde o nějaký druh „prachu“, který to způsobí. Snažili jsme se zjistit víc, ale bez úspěchu. Když to ale ví AMEE, ví to i Amarantheas a všichni prokletí Vznešení!

Odebrala jsem všem členům posádky buňky a uschovala je do kryogenické stáze. Společně s Eufrochlorií, kterou jsme získali výměnou za kopie medických databází od Kirilla. Nedaří se nám ji zkopírovat, tak ji ukládám ke genetickému materiálu. Jen pro jistotu. Vlastně nevím, proč mě to napadlo. Doufám, že to později, až to bude potřeba, bude možné použít k opravě našich těl. Milton říkal, že s lékařskými schopnostmi, vybavením a Eufrochlorií by bylo možné z jediné buňky vytvořit celého člověka i s jeho vzpomínkami. K tomu ji ale neuchovávám. Vlastně měla být Eufrochlorie pro Miltona – vrátilo by mu to řeč, jeho tělo by se uzdravilo (ale nevím, co duše). Vím, že pro něj bylo rozhodování velmi těžké, ale nakonec odmítl s tím, že jednou vyvstane důležitější potřeba.

Milton potvrdil mé obavy. Někdo mě sleduje, také si toho povšiml. Jeho samotného pronásledují jeho vlastní démoni, ale od doby, co je tu AMEE, je to pro něj snazší. Já se s tím vyrovnat nemohu. Noční můry nejdou potlačit ani prášky na spaní. Jestli jde skutečně o věštecké sny, tak Jonovi nepřeji jeho smrt, ani Shannon u satelitu. Nejvíc mě děsí, že Miltona zabije sama AMEE. Nemohu to nikomu říct, ale tyhle záznamy jsou neškodné.
Klíčem je muž s bílými vlasy. Vždy ho vidím s aureolou světla. Bez dítěte je ale bezbranný. Je z nich cítit tolik naděje!
Pán Duchů stran uprchl a s ním se rozmohlo bezpráví. To jsem slyšela, ale nevím, co to znamená. Začínám bláznit. Začínám bláznit!

Měla jsem další sen. Byl až příliš živý. Biologický kontejner uložím do trezoru a nechám zvláštní klíče. Když se Eufrochlorie pozře, spustí se její program. Může se také implantovat ke genetickému materiálu, ale na to je potřeba zvláštní laboratoř, kterou nemáme.
Cítím, že je všechno zbytečné. Drolí se mi to mezi prsty. Zbývá jen pár okamžiků, ale zachráním ostatní.

Začínám mít pocit, že jsem někde udělala chybu. Začínám zapomínat. Chtějí mě, i když nevím proč. Možná jsem neměla nechávat náš genetický materiál v té bance. Zemřu dřív, než se na to přijde, než se jim dostanu do rukou.
Bůh mi odpusť a mí přátelé kéž mě pochopí.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License