King's Landing

O hře

Zasazení

Děj hry je zasazen do prostředí Králova přístaviště, hlavního města Sedmi království. Nečekejte ale žádné epické bitvy a mocné postavy v epických zbrojích, hrdinové našeho dobrodružství jsou zlodějíčci z doků, kteří se snaží protlouct těžkými dobami. Doky mnohými nejsou považovány ani za součást města, však také nejsou chráněny hradbami a v případě útoku na město jsou odepsatelnou položkou.

Hra se odehrává v roce 279 od Aegonova přistání a vládne král Aerys II. Targaryen. Děj je tedy zařazen několik let před události z knih.

Systém a postavy

Systém: GURPS
Povinný balík pro postavy: Výhody: Neznámý patron (20 b.); Nevýhody: Nepřítel (10 b., rival), Kodex Cti (5 b., zloději), Reputace (5b. zločinec)

O městě

Jak už bylo zmíněno, hra se odehrává v městském distriktu Doky, který obývá dohromady cca 10.000 obyvatel. Podobných distriktů je po celém městě nějakých 40, ale administrativní uspořádání zbytku města nás nemusí příliš zajímat. Distrikt Doky se dále rozděluje na oblast Rybí trhy a Hliněná brána, které mají každá po 5.000 obyvatelích.

O moc se v distriktu dělí čtyři klany: Varovci, kteří ovládají celou východní část oblasti Rybích trhů včetně přístavišť, Rychlé ostří, které ovládají část oblasti Rybích trhů, část Hliněné cesty a část oblasti Hliněné brány, Dragounovi hoši, kteří ovládají část oblasti Hliněné brány včetně přístavišť a část Hliněné cesty a konečně Packalova tlupa, která ovládá západní část oblasti Hliněné brány.

V oblasti se Zlaté pláště pohybují jenom minimálně, přesto mají představitelé státní správy k dispozici jednotku 50 mužů, kterou mohou nasadit v případě potřeby a která jinak stráží Hliněnou bránu. Hlídání pořádku mají na starosti jednotky Domobrany a Přístavní stráž, přičemž první jsou nepříliš účinní a druzí jsou svázáni s prostorem přístaviště.

Město jako takové je špinavé, prolezlé zločinem a nebezpečné. O distriktu Doky to platí trojnásob. Místní zlodějíčci se štítí jenom máločeho a jejich vzájemná rivalita je pověstná. Stejně jako žárlivost s jakou si střeží své rajóny. Naštěstí, zejména pro místní obyvatele, jsou i místní zlodějské skupiny součástí velkého podsvětí Králova Přístaviště, které si svou organizací nezadá s aparátem státní správy. A tak i místní musí dodržovat určitá pravidla.

Kings_Landing_illustration

Zdroj: The Lords of Winter Wikispaces

V hlavních rolích: Dragounovi hoši

Kuna šéfuje Hochům v revíru u doků a přetahuje se s Rychlými ostřími o obchodnickou uličku. V současnosti jsou Hoši jen čtyři, ale byly časy, kdy jich bylo mnohem víc…

Kuna

Zakladatel skupiny. Je to vlastně děvče, ale to nikdo kromě Hochů neví. Děvčata to prostě maj složitější, takže tohle tajemství se neroztrubuje. Přišel z venkova a díky charismatu a chytrosti se uchytil mezi místní spodinou ještě v době vlády šíleného Targaryena. Nejradši na město shlíží ze střech a má dobrou mušku. Zblízka bojuje nerad, vlastně vůbec bojuje nerad, ale na vznešenější postavení, kde se ke špinavé práci nečuchá, nikdá nebyl kapitál a asi ani vůle.

Sokol

Druhý služebně nejstarší člen, který kdysi před něčím uprchl a získal u Hochů azyl, domov a práci. Interním vtipem je, že utekl před manželkou, ale všichni chápou, že je to vážnější, a do minulosti moc nešťourají. Je prudší povahy a rád bodá do lidí. Někdy se to hodí.

Plavec

Připlul po moři. Je to prostě klikař a vším umí proplout celkem bez úhony. Když se o něm někde mluví, jako by to slyšel a ukáže se. Dobře si rozumí s holí a dovedně lidem láme kosti. Určitě ale nechce zůstat u malého neperspektivního gangu a míří někam výš.

Niccolo

Benjamín skupiny. Se všemi si potyká, všechno dokáže prodat a ví o kdečem, co se ve městě šustne. V boji sice nic moc, ale Nico má talent se z věcí vykecat ještě předtím, než se zvrtnou.

Hank

Ve vedlejších rolích

Jörch - malej, tlustej pekař, co spí s "ovcí". Nejlepší pirohy ve městě!
Georg - velkej, hloupej pekař s manželkou Mášou, která má ránu a čeká prcka.
Felix - tlustej jednonohej žoldák, který se pořád loučí a má obchod se zbraněmi. Nikdá si nestěžuje na zloděje, protože nepřizná, že by mu utekli, a všem namouvá, jak jim napráskal.
Péťa - místní prcek, poslíček ze spořádané rodiny.
Vojta - dítě ulice, narozdíl od Péti má čas i večer.
Gertruda - bordelmamá
Magda - děvka, pracuje pro Gertrudu
Rémorquere - velká bordelmamá
Samuel - hostinský U Zlomeného dragounu
Alfonso - hostinský od Raccčího zvratu
Frederico - obchodník a kontakt Nica
Eduardo - obchodník a kontakt Sokola
Areos Semlas - obchodník s kořením
Qwor - léčitel a šarlatán
Donner - Sokolův překupník

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License