Lionel
c55784c6f9f79f2b8eaf410eb39d3ee3-d4ii2yp%20%282%29.jpg

Lionel se narodil v roce 12130 jako syn upíra Astariotha a lidské ženy Jane Brightmoorové. Jedinečné podmínky potřebné pro jeho zrození byly umožněny díky schopnostem obou rodičů a jejich společného přítele Kyrilla. Lionel si mohl zvolit život člověka nebo upíra, rozhodl se pro to druhé.
Společně s otcem a dalšími třemi upíry byl obyvatelem Asyla, města v podhůří v blízkosti Barbarois. Chránili Asylum, kterému sami říkali Ocharivo, před barbaroiskými útočníky, a vedli neobyčejně civilizovaný život.
Neočekávaný vpád paladinů Království změnil pořádky. Lionel byl takřka zabit a ostatní upíři až na Astariotha padli. Kvůli slibu a také proto, že Lionel nemohl pro svá zranění tak snadno opustit město, se Astarioth rozhodl postavit nepřátelům a porazit je nebo zahynout.
Lionel si z té doby mnoho nepamatoval, jen že byla s lidským státem na jihu uzavřena tichá dohoda.
Po roce klidu přišel syn Patriarchy Království a zahubil jak Kyrilla, tak Lionelovu matku. Lionel prožil celý svůj život na hranicích a v bojích s nepřítelem, zrada pro něj ale byla novou zkušeností. Naučil se lidem věřit a to ho učinilo slabého ve svých vlastních očích.
Navíc odhalil jeden ze svých rodových talentů Benediktů, když vlastní touhou a bolestí nevědomky vrátil k neživotu Janino tělo. Nyní stojí na několika křižovatkách a cítí, že otec ho nechá učinit vlastní závěry.

S Lionelem je možné se setkat v dobrodružstvích Vampire Huntera D, Kingdom of Heaven.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License