Myra Brisk
Streetdoc__Howling_Mad_Murdoc_by_Caylith.jpg

Postava z dobrodružství Ropná plošina

Myra je všechno možné jen ne voják. Shodou okolností se ale do vojenského prostředí dostává velmi často.
Narodila se a vyrůstala jako jedináček v oblasti, která těsně sousedila s místem výbuchu radioaktivní bomby. To se ale dozvěděla až časem v dobách svých studií. Její okolí bylo vždycky dost zvláštní už z toho titulu - málokoho v jejím okolí slabá radiace nepozměnila. Matce se narodila v pozdním věku skoro zázrakem. A do světa si přinesla psionické schopnosti.
Ačkoli nemohla své dětství považovat za vyloženě šťastné, mládí prožila poklidně uprostřed anomálií, větrných vírů, pískových bažin a masožravých rostlin. Pomáhala na farmě výzkumného střediska, které se zaměřilo na pozorování a zkoumání radiací postižených věcí. A také rostlin a zvířat… a lidí. Dokázala se obrnit před psychicky náročnými podmínkami, dokázala si poradit s podivně pokřivenou realitou země. Skrze svoje nadání pak vystudovala medicínu a příbuzné obory. Dál zůstávala ve středisku jako kvalifikovaná síla. Dlouho si to nepřiznávala, ale její svědomí se prací v těžkých podmínkách otupilo.
Jednou ji přeložili do podzemního komplexu, o kterém skoro všichni věděli, ale málokdo o něm mluvil. Virologické a epidemiologické výzkumy. Myra se do výzkumů zapojila, ale po čase jí hluboce otřáslo poznání, že výzkumy jsou praktikovány na živých bytostech. Uvědomila si, že mnoho tvorů, o které se pomáhala starat na povrchu, jsou pozůstatky podzemních výzkumů. To ji postavilo před hluboké dilema a znovu otevřelo oči pro normalitu světa. Dosud to snad byl jen nepodařený sen.
Stala se nehoda. Podzemí bylo z bezpečnostních důvodů zavřeno a lidé v něm pracující zmizeli. Myra se ztratila těsně předtím a z důvodů utajení se po ní nevyhlásilo pátrání.
Doktorka odjela daleko na pobřeží a nikde se dlouho nezdržela. Její mimořádné schopnosti jí umožnily získat si dobrou pověst, často se setkala s téměř beznadějnými případy a pomohla jim. Setkání s bestiemi světa ji neděsilo jako spíše zlo uvnitř lidských srdcí. A uvnitř vlastního srdce. Neodpustila si svoji minulost ani to, že sebou nechala manipulovat: takovou chybu už nikdy neudělá.
Dostala se do blízkosti vojenských operací poblíž jednoho ze starých upířích sídel. Za mimořádný výkon a pomoc v boji s nemrtvými získala vojenskou hodnost polní lékařky, ačkoli to pro ni málo znamenalo. Její povinnosti a nová odpovědnost jí ale pomohly znovu se doopravdy postavit na nohy a nalézt nějakou budoucnost.
To bylo před několika lety. Mnohem více na sever, daleko od pobřeží, Myra narazila na stopu jednoho z jejích bývalých kolegů. Byl to jeden z těch, kteří o svědomí doopravdy přišli a byli si dobře vědomi svých skutků. Myru to vylekalo, na druhou stranu se rozhodla zde počkat a ochránit ostatní před případným ohrožením. Stopa se ale ztratila a ona se poslední dva měsíce rozhoduje, zda toto zapomenuté místo neopustí a vrátí se do zelenějších oblastí při pobřeží.
Nemyslí si, že se kdy vrátí domů. Její vrozená zvídavost ji žene pořád dál, její minulost ji činí opatrnou a často zamyšlenou. Nehádá se, ale prostě říká věci. A ostatní dělají dobře, když ji poslouchají, protože Myra je dobrým znalcem lidských těl i duší.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License