Ropná plošina

Vítejte ve světě rozpadlé upíří civilizace
Vampire Hunter D

Tento svět se dávno zhroutil. Je to několik století nazpět, kdy vláda upírů nad lidskou rasou skončila. Většina z přeživších se přesunula na orbitální stanice, do vesmíru, do trosek své zašlé slávy. Na zemi zůstaly zpustošené kraje, opuštěná sídla, pouště pohlcující starou civilizaci, džungle zarůstající rozpadlé monumenty.
A v tomto světě se znovu usadili lidé. Uchovali zlomky předešlé slávy a technologií, vybudovali nová sídla, objevili nové způsoby, jak přežít.
Svět v sobě skrývá dosud mnoho nebezpečí, radiací stvořených příšer, hrstky prastarých upírů, oblasti Barbarois, hladomoru, dávno zapomenutých pastí a ukrytých náloží, zničených laboratoří a rozbitých strojů.

Někteří se rozhodli, že budou chránit ostatní proti nebezpečím, která svět skrývá. Našli různé způsoby, jak to činit.
Jedním z takových míst je Poušť. Na jejím okraji vzniklo pásmo malých pevnůstek, které chránily vesničky kolem vodních zřídel, bránily je před predátory a zajišťovaly bezpečí projíždějícím transportům.
V jedné takové pevnůstce se ocitá i vaše skupina. V minulosti několikrát porazila bestie přicházející z neúrodných pustin, kde k nebi ční trosky starých zámků a kosti velkých monster. Kus na jih od vás je slané jezero Caralin, kde se získává sůl a pitná voda. Je tam městečko Lehane, které žije právě z tohoto artiklu. Je tam vykopána jedna hloubková studna, která dává pitnou vodu po většinu roku. Kolem je několik malých políček u farem, ale většina potravin se musí dovážet. Žije tu kolem čtyř set obyvatel, je tu obchod, hostinec, dílna pro mechanické opravy. Kus dál za Lehane je na jezeře jedna vrtná věž na ropu a na břehu tři větrné mlýny na energii.

A to jste vy.
Adriana Shrill – voják, mechanička
Myra Brisk – lékařka, psycholožka
Garland Lars – voják, zoolog, geograf
Keir Marwood – mechanik, řidič
Ro Thaine – voják, specialista na výbušniny a výsadkář

Společně zde žijete už půl roku. Máte za sebou několik akcí a výjezdů do pouště, zatím jste se však nestřetli s ničím, co některé strašilo v nočních můrách. Vedle radiostanice je přesto připevněn stříbrný kříž…
Vaše stanice je uzpůsobena vojenským účelům; je to pevnůstka s jedním patrem, garáží, radiostanicí, hloubkovou studnou, naftovým generátorem a zbrojnicí. Jsou tu velké lednice pro jídlo na čtrnáct dní, pak ještě konzervy. V garáži je půlpásový transporter a dva lehké skútry. Také tam parkuje písečný tur Mochu, jízdní zvíře a mazlíček Garlanda.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License