Saigon

Základní místopisné údaje
http://www.vietscape.com/travel/saigon/


Námět

Noir, Saigon, korejská válka, 70. léta, detektivní, mystereiózní, bez nadpřirozena, intriky, akce, přestřelky, zapojení širší politiky.
Motiv: Případ, řešení konspirace
žánr: noir
Prostředí: Saigon 70. let
Téma: Co jsme ochotni udělat pro vlast/rodinu?
Forma hry: otevřená
Postavy: Dezertér - voják, investigativní novinář, agentka zahraniční organizace, vietnamský policajt
Vedlejší postavy: Zkažení AM vojáci, ředitel hotelu, rikša, prostitutka, zkrachovalí filmoví herci, pouliční prodavač, informátor, Peter - lokální spojka pro zahraniční základnu tisku, bývalý velitel, konkurenční novinář, personál novin.
Lokace: zakouřený bar, opiové doupě, opuštěné skladiště, čajovna U Zlazého draka, redakce novin, hodinový hotel, Café Paris, továrna, autovrakoviště, benzínka, letiště, policejní stanice
Upoutávka:
Otevřu oči a pomalu se začnu plazit ulicí. Krev mi stéká z rozbitého čela. Stihnu to k nemocnici? Snažím se postavit. Tentokrát jsem unikl jen o vlásek.

Pod pouliční lampou, jedinou v okolí, stojí skupina lidí. Něco si říkají, něco si předávají. Asi nějaký obchod. Ve tmě zasvítí světélko, konec zapálené cigarety. A pak zvuk výstřelů.

Muž sedí u stolu. Vypije poslední doušek kávy. Rychle se zvedne a sáhne pod sako pro pistoli. A pak mu na hlavě přistane židle.

Byl to dnes náročný den zvláště poté, co jsem viděl velitele své bývalé jednotky, říkám si. Asi navštívím nektěrý svůj oblíbený hodinový hotel. Vybral jsem si dívku, potřebuji vyčistit hlavu. Zrovna, když jsem v nejlepší, vtrhnou do pokoje amíci. Co teď se mnou bude?


Voják
Benoit
Francois
Agentka
Noviny


Yen nervózně popotáhl z cigarety. Tenhle dáreček si opravdu nechtěl nechat. Roy už dávno odjel, ale ani tak měl pocit, že ho někdo sleduje. Ani za nic ale nemohl přijít na důvod, proč by měli jít i po něm, zase tak důležitý nebyl. Udělal několik kroků a zastavil přede dveřmi, stejně jako už to učinil několikrát předtím. Nakonec ale neotevřel. Tady řešení jeho problémů není.
*
//Nathaniel znovu zkusil povolit provazy na svých zápěstích, ale situace byla pořád stejně beznadějná. Bolest už otupěla. Pokud tu zůstane, jistě zemře. Uniknout ale nemůže. Zatnul zuby. V tomto městě ho jeho přátelé nikdy nemohou najít. O této možnosti ale věděl už když do Saigonu přijel. Zamotal se do vysoké a nebezpečné hry a ponese následky.
Zhluboka se nadechl a opět se opřel do pout. //
*

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License