Noviny

Velitel vojenské policie Saigon zabit gangem!!!

V noci z 24. na 25. srpna došlo k nevídané tragédii, která bude mít bezesporu dopad na morálku amerického mužstva a jejich vůli bránit místní obyvatele. Při zákroku proti velmi nebezpečnému dezertérovi byl v Saigonu zabit velitel vojenské policie Saigon plukovník Michael Howard.

K bezprecedentnímu útoku místních gangů na velení amerických sil došlo při při převážení zadrženého dezertéra, na jehož zatčení dohlížel sám plukovník Howard. Od dočasného velitele VP Saigon podplukovníka Roberta Kinglyeho se našemu deníku podařilo získat exkluzivní vyjádření:

"Útok na americké jednotky nemůže být tolerován. Pořádek v Saigonu musí být udržen za každou cenu. Považuji za prvořadý úkol vyšetřit okolnosti útoku na vozidlo americké armády a potrestat viníky."

Není zatím jisté, zda útok mířil přímo na vedení amerických bojových sil, nebo zda plukovníkova přítomnost byla pouze nešťastnou shodou okolnosí. Jisté je ale to, že přístup amerických vojáků se změní a jakékoliv porušováni zákona bude trestáno mnohem tvrději než dosud. Na otázku, zda se uvažuje o vyhlášení stanného práva odpověděl podplukovník Kingley vyhýbavě: "Zatím se k tomuto nemohu vyjádřit, nejprve musí zasednout armádní štáb."

Soustrast rodině plukovníka Howarda vyjádřil vrchní velitel operací ve Vietnamu generál Creighton Abrams i prezident Richard Nixon a připojuje se i naše redakce. Jihovietnamská administrativa se za útok omluvila a přislíbila celou věc vyšetřit. Bude vyhlášeno stanné právo? Jak se američané budou chovat k domácímu obyvatelstvu? Sledujte náš večerník a zjistěte to!

Pohřby žehem v Saigonských ulicích!!!

Již několik let zuří v Saigonských ulicích válka gangů. V posledních několika dnech dochází ale k eskalaci tohoto konfliktu a protivníci jsou unášeni a vražděni přímo vulicích Saigonu tím možná nejbrutálnějším způsobem - upálením zaživa.

V celé věci se proplétají případy série únosů a série výše zmíněných brutálních vražd, jejichž vzájemná souvislost není zatím nade vší pochybnost prokázána. Jedinými pojítky mezi oběma případy je shoda několika popisů unesených s fyziologickým znaky mrtvých, které mohly být vzhledem ke stavu těl popsány. Těla jsou ve velmi špatném stavu, k jejich zapálení byla totiž použita směs termitu a benzínu, která při dostatečném množství dokáže dospělého člověka během několika chvil proměnit v prach.

Jelikož je celý případ právě v šetření, je na něj uvaleno informační embargo. O dalším průběhu Vás budeme informovat.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License