Solden

Solden vyrostl na jednom ze starých Oldvillů. Má dostatek nerostných surovin a hydroponické zahrady. Je to pokojné město; problémem pro ně bývá někdy se propadající podloží a podzemní prostory, které bývají někdy vytěžovány. S nestvůrami problémy nemají jako s vlastní kriminalitou a sociálními nepokoji. Je zde poměrně silná policie a město si hlídá všechny, kdo do něj přicházejí. Je také tržním místem, které spojuje Chicken Rocks, jižní Sun Creek Area a města pod Stanwall Mountains. Počet obyvatel mezi 1500 a 2000. Vaří tam dost hnusné pivo, ale tvrdý alkohol ujde.
Poslední návštěva byla jen zběžná: nakoupili jsme nějaké potřebné věci na další cestu a pokračovali dál. Obecně jsme tu byli trochu v podezření, přece jen vypadáme podivně. S policií jsme vyšli dobře. Místní vláda je dost tajuplná, ale pro nás nezajímavá. Ve městě jsme nepřespávali kvůli zlodějíčkům: kdo ví, jestli bychom měli ráno všechna kola a kříž na střeše.


Otočila se zpátky ke dveřím a usmála se. Kvůli sobě i kvůli Sestře. Nikdo jiný už tady touhle dobou nebyl. Ocelově šedé stěny zněly ozvukem jejích kroků, když kráčela ztichlým komplexem podzemních chodeb. Znala to tady nazpaměť, každý kout a každý stín. Energie se pomalu převáděla do cívky. Zbývalo to tu celé projít a uložit její pracoviště ke spánku.

Pohlédla na obrazovku. Hotovo? Sestra kývla na souhlas. Samozřejmě. Jen jiní Vznešení by mohli vstoupit.
Startovací rampa už je uzavřená. Všechny moduly odplachtily.
Bezpečnostní obvody zapojeny a čekají na poslední kódový vstup.

Pohlédla na sebe. Nyní, když odložila bílý plášť a rukavice, vypadala mnohem lépe. Hodí se klamat nepřátele. A ona jich má mnoho.
Zbývá jen laboratoř.
Zamyšleně se odtrhla od svého dvojčete. Ano, její operační stůl, jak mu říkala.

Vždycky se bála smrti, snad až panicky. Jaký paradox u nemrtvé. Ona ale nikdy neumře. Dotkla se dveří, které před ní ustoupily.
Pohled jí zabloudil k černé obálce, která rozlepená ležela uprostřed čisté hranaté místnosti na velkém stole z titanové slitiny. Poklop na stropě skrývající svazky kabelů byl zataven. Všechny přístroje odvezeny, bude je potřebovat jinde. Stůl s sebou ale vzít nemohla.

Co když se vrátí?
Obálka její oči přitahovala jako magnet. Napsala tam pár řádek. Je to malá naděje, ale aspoň nějaká. Třeba se opravdu vrátí.
Ozvěna kroků.
Sestro, zhasni.
Má před sebou dlouhou cestu.


Security Info Enter Password * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * … . .
AMEE ST A312k12 Box15h komplex 3L LaBG DC-VH SecuritySystem Local PassWord *Upheaval
AMEE ST A312k12 Box15h komplex 3L LaBG DC-VH SecuritySystem Local PassWord *Upheaval
AMEE ST A312k12 Box15h komplex 3L LaBG DC-VH SecuritySystem Local PassWord *Upheaval
AMEE ST A312k12 Box15h komplex 3L LaBG DC-VH SecuritySystem Local PassWord *Upheaval
AMEE ST A312k12 Box15h komplex 3L LaBG DC-VH SecuritySystem Local PassWord *Upheaval
AMEE ST A312k12 Box15h komplex 3L LaBG DC-VH SecuritySystem Local PassWord *Upheaval


Sterilní místo, kovové stěny, velký stůl uprostřed; zaostřila jsem na dráty vedoucí ke stropu, jsem připojená na velký systém, komplex je obrovský, nižší patra znamenají nebezpečí, vyšší jsou svoboda a přátelství. Někdo odpojil moje smysly kromě sluchu, sváření kovu, kontrola obvodů, pohyb předními končetinami. Něco prasklo. Kovové zadunění. Znovu vidím. Je tam dobře známá tvář, ale je to tak dávno, nevybavím si jméno. Žena, usmívá se, bílý plášť a silné rukavice. Něco kontroluje na displeji. Jsem odpojena od systému i od těla. Je to jako umřít.


Příjezd je přes ozbrojenou hlídku: důvod příjezdu, doba setrvání, upozornění, že po setmění se nikdo nesmí vyskytovat v ulicích. Někdo zaútočil na zbrojovku a až do chycení pachatelů je nařízeno několik omezení.
Telefonát…
Mají se dostavit do paláce s doprovodem… Jede s nimi nějaké to vozidlo. Pokud chtějí navštívit nemocnici, je to možné po cestě, pokud se nezdrží příliš dlouho.

Na místě se setkají s menším silnějším mužíkem přísného a lehce vzhledu: půjdete do zhrouceného tunelu A 312bx, který vykazuje značnou nestabilitu: průzkumná jednotka, která se tam vydala, se nevrátila kromě jednoho muže, který je v současnosti v kómatu. Nabízí deset tisíc za jeho vyčištění.

Když přijmou, bude jim sděleno, že mohou přespat v budově vedle paláce a ráno se tam vypravit. Nějaké vybavení mohou poskytnout.

K tunelu je to asi pět mil. Je to v oblasti, kde dříve existoval nějaký pozemní komplex. Tento tunel vypadá, že je od zbytku oddělený. Od doby, kdy se propadl, zevnitř vychází nějaké signály. Město kolem rozmístilo rušičky, protože jeho původ a účel je neznámý. Je potřeba najít ten zdroj a vypnout ho, protože jde s vysokou pravděpodobností o nějakou černou technologii.

Potká je Tenesse Jones. Znal se s Kim. V tunelech už dříve byl, nebylo to dvakrát legální. Je to dost změť, ale on se aspoň v některých vyzná.


Ahoj Jonesi, zda se, ze nezbyva moc casu.
AMEE nevi o tomto souboru. Milton je odhalil a na moje nalehani je vratil zpatky. Nikdy jsme je nerozbalili, ale myslim si, ze AMEE na ne ma pravo, i když jsou mozna nebezpecne. Nechala jsem tento dopis, který se otevre skrze tvoje jmeno. Doufam, ze to klapne. Když se setkame, tak ho nedostanes. Když ano, něco se mi stalo, nebo jsem musela odpustit Hand of God.
Další soubory musi rozlustit AMEE sama, když bude chtit. Jedina sestava, kterou jsme odhalili, je tato.
Najdete to místo. Milton tvrdil, ze je to korenove misto. Když odhalis, co tam je, ma AMEE moznost odolat moznym nebezpecim Vampiru. Neotvirejte další soubory, dokud nezjistite, co tohle znamena. Mluvila jsem s jednim muzem, tolik toho vedel. Predpovidal budoucnost. Ten muz o tobě mluvil. Mluvil taky o Pistolnikovi a velkem psu. Pomohl mi par věci pochopit, ale je toho tolik. Doufam, ze se setkame.
Vampiri se chteji vratit na zemi. Delaji propravy uz dlouho. AMEE mozna bude vedet nejake informace, ale bude to leda v techto komprimovanych souborech. Milton mluvil o pojistkach, ktere mohou AMEE ublizit, nebo zpusobit preprogramovani.
Videla jsem system tunelu. Podsoubor obsahuje nejake nakresy. Zkus si vzpomenout. Presvedci AMEE, Jona a Miltona, abyste se tam vypravili. Mam strach. I o tebe. Chybis mi. A zkus si prosim vzpomenout!
Kim


Tunely
Sestup dolů. Mělo to být zabetonováno, ale v komplexu je kapsa - tunel. Otvor je za celý ten den trochu vysekaný. Slézá se dolů ze stropu, celý sestup dolů je asi 10 metrů hluboký.
V chodbě je tma. Trocha světla, co sem proniká zeshora, osvětluje tuto nejbližší komoru. Tunel má tak deset metrů na šířku a pět pět metrů na výšku. Ve vzduchu je slabý kouř. Pálí z něj oči. Vám za zády je zavřen dveřmi, před vámi jsou také jedny dveře, ale jsou roztržené. Jedná se o kovová vrata, z rozsahu tunelu mají rozměry dva a půl na dva a půl metru. Jsou dvoukřídlé a otvírají se odsunutím do stran po kolejnicích. Roztržené dveře mají jednu stranu odsunutou a druhou zprohýbanou a opálenou od výbuchu.
Na zemi je červený kruh se znakem uprostřed. V rozích prostor jsou černé rozstřelené polokoule
Efekty na přítomné - zvýšení únavy, nevolnost, dočasné mžitky nebo slyšiny.
AMEE - nutkavé chování.

V každém oddělení je několik laserových pastí.
U zámků jsou displaye za ochrannou membránou (nedají se hned tak roztřískat). Jsou tam symboly. Displej má odlišné zdířky. 5x8 symbolů. Připojení na bezpečnostní systém. Dvojí chybné zadání a systém bezpečnosti je možné vypnout jen centrálně. Světla se ovládají zvlášť.
Symboly jsou také u každé chodby a dveřích.

Pokud jsou dveře otevřeny násilím, následuje sonický šok.
Pokud dojde k jiným nehodám, je tu nervový plyn, jehož pozůstatky byly u vchodu.
Při nějakém velké neúspěchu autodestrukční sekvence. Změna signálu, odesílání jiných koordinátů.
Při zadání hesla Upheaval do jakýchkoli dveří kromě dvou (do osobní labotratoře a do šachty) se nahlas ozve: AMEE identified. Enter password, Doctor. Five seconds: (pokud není zadáno, přístup opět spadne). Otázka Would You like the second try?
Osvětlení je, ale na jeho zapnutí je třeba hacknout systém.
Zhroucená odbočka, houby - jdou po kyslíku a vytváření CO. Oblast 11 je ho plná.


Jde o komplex Amarantheady, ve kterém už nezbylo skoro nic užitečného - až na pár upravených hodně trvanlivých zrůd, které je třeba zlikvidovat.
Soldenský tunelový systém se v budoucnosti stane sídlem AMEE a hlavním stanovištěm pro vznikající Království Boží.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License