Tenessee Jones

Tenessee Jones se narodil v dnes už neznámé vesničce. Oblast byla úrodná a zemědělská, poblíž tekla řeka jako stříbřitá stužka a jako jedna z mála byla čistá a nezmořená. Vyrůstal na farmě asi do desíti let, ale stejně jako ostatní vzpomínky, tak i tyto jsou jen snové a útržkové. Zůstal pocit, že dětství bylo až do zániku jejich městečka bezpečné a klidné. Pocity, které později nebyly běžné.

Pak se něco stalo, oheň, výbuchy, pobíhající lidé a vojáci. Většina byla milosrdně zapomenuta a osiřelého chlapce se ujali adoptivní rodiče. „Otec“ byl inženýrem a technikem, „matka“ lékařka. Těžko říct, co by ho bavilo víc, ale byl zvídavý a pochytil toho mnoho. Trochu pomáhal otci s údržbou v komplexu, kde pracoval. Občas v bezměsíčných nocích připlouvají obrazy, jak to tam vypadalo. Krásné a dokonalé stroje, jaké nikde nikdo neviděl. Možná se jich někdy i dotýkal. Ale paměť je děravá. Někdo si nepřál, aby si to Jones pamatoval.

Pracoval nejčastěji v oblasti komunikací a údržby několika počítačů. Ale pak se znovu něco stalo. Něco se pokazilo, něco nevyšlo, jak mělo. Jones skončil ve velké dodávce, která ho odvážela pryč od všeho, co znal. Tma a strach, co se děje. Skončil na ulici v neznámém Derrenmoru, velmi odlišném městě. Jakkoli byl zmatený a ztracený, dokázal se dát dohromady a nakonec ho vzali na místní soukromé klinice na pomocné práce. Z dřívějška si tehdy pamatoval, že umí trochu ovládat počítače a že jeho rodiče zemřeli.
Objevili u něho talent. Jones najednou dostal možnost znovu začít aspoň trochu normálně žít. Odjel na několik semestrů do vzdálené Tulsy, kde se mu na škole dostalo lékařského vzdělání. Zde se krátce setkal s jinou dívkou, Kim. Znali se jen krátce a přitom právě díky ní si vybavil pár střípků z dřívějšího života. Jen jí pověděl o lesklých přístrojích, jaké mohou vlastnit jen upíři. Přivedlo ho to k zájmu o historii, i když jen okrajově. Kdo jsou ti podivní pánové a dámy, kteří jsou někde vysoko nad námi? Od Tulsy nebylo zase tak daleko k jedné z jejich pevností Tor Vampir. Její obrys se mu vracel ve snech, i když vlastně nikdy žádnou neviděl. Měl mnoho podezření, ale žádné důkazy.
Kim pak odjížděla, ale jako by jim zůstalo něco společného. Možná tím, že také přišla o dětství.

Vrátil se pak do Derrenmoru na kliniku, kde také nějakou dobu působil jako lékař. Rád se toulal po okolí a jeho zvědavost ho nakonec zavedla za nejedny zamčené dveře. Při jedné z takových toulek našel stříbrnosrstého vyhladovělého psa, který se nevzdával mrchožroutům. Měl vážné zranění hrudníku a vypadalo to zle. Jones, který měl základy veteriny, se ho ujal, i když to nevypadalo nadějně a pes byl velmi citlivý a útočný. Tenessee vyhledal v Derrenmoru člověka, který se zabýval výcvikem zvířat, a ten mu řekl, že to je moonwolverin a že takový pes potřebuje pořádnou péči, aby z něj něco bylo. Jones si Allyho zamiloval a všechno, co dosud našetřil a neměl pro to využití, se rozhodl vložit do jeho nového přítele. Ally se z toho vykřesal a s pomocí cvičitele a laskavé péče se znovu dostal do formy. A přilnul k Jonesovi jako k nikomu.

Jones čas od času brouzdal po rádiových vlnách a chytal různé signály. Jednou, náhodou, narazil na Kim. Bylo to jako blesk z čistého nebe. Její hlas poznal. Dokázal zachytit její frekvenci a krátce s ní promluvil, než zmizela ze signálu. Možná půl hodiny, ale stačilo to k tomu, aby mu řekla, že on možná bude znát klíč k upírům. Že je to možná v jeho minulosti. Řekla mu, že cestuje s jedním robotickým tvorem, který by mohl napomoci najít ty pravé dveře. Jmenuje se AMEE. Dostaň se do Soldenu, řekla tenkrát, asi mě sledují, ale za čtyři měsíce tamtudy budu projíždět, já a AMEE. Snad se setkáme. Určitě vyhledej Hand of God.
V noci pak měl sen o velké planině, na které přistávaly obrovské stroje za velkého hluku. A o tunelech, kde slýchal otcův hlas. Lesklé stroje se dávaly do pohybu. Země se otvírala. Říčka jako stříbrná stuha vyschla a její koryto vypadalo jako jizva na tváři země.
Jones si na mapě našel, jak se musí vypravit, a bylo to úplně na druhou stranu, ještě daleko za Tulsou. Už neměl peníze, aby urazil celou cestu autem, tak dojel aspoň k Blanque River a pak pěšky či stopem dál až k Moonlake a Stanwall Mountains. Tvrdá realita světa ho zbavovala iluzí, i když nikdy nepřestal věřit v dobrý konec všeho. Nevzdával se a když to vypadalo špatně, Ally mu pomáhal. Nejednu bestii zabil a nejednou se dostal do křížku i s lidmi. Nešel totižvždycky tou nejčistší cestou a při prozkoumávání nových míst nebo objektů se dostával i tam, kde to už někomu patřilo. Živil se jako lékař na cestách a nebo jako jeden z potulných lovců. Většinu boje obstaral Ally a stala se z nich nerozlučná dvojka.

A pak přišel do Soldenu. Je to nehostinné místo plné vojáků, sucha a tvrdosti. Zvláštní mentalita. Ale celý svět je nyní takový, zvláště tady na okraji pouště.
A pak uviděl Hand of God.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License